1. TESZT: Mammut Köröm, Coco Soyo, Fa kanóc és Tigris kanóc
Sziasztok!
Anna vagyok, a Vendland by Anna alkotója.
Azt a megtisztelő felkérést kaptam, hogy teszteljem a Szerelmesgyertya Webáruház sajátmárkás, illetve a piacra újonnan érkező termékeit.
Balról jobbra haladva mégpedig a következőket:
Drapp kanóc, Tigris kanóc, s a Szerelmesgyertya Webáruház új, saját gyártású fa kanóca (bevallom, ez izgatja leginkább a fantáziám, később pedig kitérek ennek okára is ;)
A viaszok közül pedig Mammut Köröm és Coco Soyo becenévre hallgató krémes csodákat kaptam tesztelésre.
Kezdem a viaszokkal.
Mind a Mammut Körömről, mind Coco Soyo-ról általánosan elmondható, hogy 50 C fok körüli olvadáspontjával nem okoz meglepetést a szójaviaszok családjában.
Előbbi a hőmérséklet különbségekre érzékeny, tehát ha az a cél, hogy homogén texturált felületet kapjunk az öntést követően - márpedig tégelyes gyertyánál ez fontos tényező- érdemes egyéb szójaviaszokkal keverni, amelyekről már ismerjük a hűlésre adott reakciót, vagy a gyertyás körökben ismeretes trükkel is segíthetünk az anyagnak az egyenletes hűtés érdekében: melegítsük fel hozzá a tégelyeket közel azonos hőmérsékletre.
A Coco Soyo egy álom! :)
Valójában ha az ember érzékeny a természetes anyagokra, hamar megérzi - akár tapintásra is- hogy a szója mellett kókuszkivonat is található a viaszban - engem személyesen érdekelne, hogy ez kókuszvaj formájában vagy egyéb más feldolgozásban kerül vajon bele- mindenesetre gyönyörűen elegyedik és tényleg egy krémes finomsággal tudok csak asszociálni vele.
Coco Soyo-ból öntött gyertya:
Következzenek a kanócok!
- azok közül is a kanócok királyával, a fa kanóccal kezdeném.
Rengeteg gyártó termékét próbáltam végig az elmúlt egy évben, s azt kell, hogy mondjam, fa kanócot csakis megbízható helyről szerzek be, ugyanis a kanóc vastagsága felel az égésért, s ha ez nem megfelelő, bizony kellemetlen helyzetbe kerülhetsz.
Egy kb 200 ml tégelyes gyertyához átlagosan 2 db fa kanócot használok, ehhez adott a kanóc vastagság- ami ezt a mértéket nem éri el, ott szükség lehet 3-4 kanóc használatára is, ami meglehetősen gazdaságtalan.
A webáruház ezt a csorbát kiküszöbölve kezdett el saját gyártású fa kanócban gondolkodni, ami egy gyümölcsöző ötlet volt látva a végeredményt:
Egyenletes lángon ég, a beoltás után keletkezett szenesedett rész pedig masszívan tartja magát, nem pattog le, így nem kell küzdeni az újbóli meggyújtásnál.
Jöjjenek a pamut kanócok!
- melyeket tégelyes és formába öntött gyertyánál is teszteltem.
Drapp kanóc került ebbe a kis lótusz gyertyába, s arra voltam kíváncsi, az égés során mennyire "roncsolja” a formát- nyilván a viasz olvadáspontjától függ- s ebben az esetben Mammut Köröm szójaviasszal dolgoztam- szépen, zavartalanul, egyenletesen ég, tartja magát, nem olvasztja le azonnal a teljes keresztmetszetet- ami nekünk azért is jó, mert nem kezd azonnal patakokban folyni a viasz :)
A Tigris kanócot tégelyes társához használtam, s azt a felismerést tettem, hogy szuperül, egyenletesen égeti a viaszt, nem képez öblöt a gyertya felszínén - ez általában akkor fordul elő, ha a kanóc túl vékony a tégely keresztmetszetéhez képest, s nem tudja felolvasztani a tégely faláig a viaszt, de találkoztam már sajnos olyan pamut kanóccal is, aki alapból nem volt képes küldetésére.
Kifogástalan szép égés látható.
Remélem segítségül lehettem ajánlásaimmal a fenti termékek esetében, ha tehetitek próbáljátok ki őket! :)
Kellemes kísérletezést kívánok! :)